Civilizace 5 (Sid Meier's Civilization V)

Koupit

Video upoutávka na Civilization V

Herní trailer k Civilization V

Screenshoty ze hry

Boje o Byblos v Civilization 5. Egypt jako městský stát v Civilization 5. Římská říše je všude v Civilization 5. Zárodek mé egyptské říše v Civilization 5. Dobrodružná výprava za polární kruh v Civilization 5. Dostali jsme se do středověku v Civilization 5. Egypťané, jejich popis, bonusy - speciální jednotka a stavba v Civilization 5. Kazimír a jeho problém v Civilization 5. Náboženství - důležitá součást hry Civilization 5. Průzkum okolí hlavního města v Civilization 5. Propracovaný technologický strom v Civilization 5. Tabulka hráčů a jejich snažení v Civilization 5. Skaut - rychlá a levná průzkumná jednotka v Civilization 5.

Datadisk Gods & Kings

Upoutávka na Gods & Kings

Trailer Veďte svou civilizaci k velikosti

Trailer Kultivujte a expandujte

Datadisk Brave New World

Upoutávka na Brave New World

Trailer Světový kongres a diplomacie

Trailer Politika a ideologie

Trailer Kultura a turistika

Trailer Obchodní cesty

Tipy a triky

 • Ukládejte hru na začátku tahu, pokud si chcete ušetřit zklamání z dobře rozehrané hry zkažené jedním špatným tahem. Tohle není život, tohle je hra, a má být zábavou.
 • Expandujte, expandujte a ještě jednou expandujte. Pokud tedy nemáte lepší plán nebo nehrajete hru se speciálním nastavením, kde je možné mít jen jedno město.
 • Nepodceňujte městské státy (neutrální města), mohou vám poskytovat velmi užitečné bonusy a navíc v pozdější fázi hry rozhodují o počtu hlasů při hlasování o nařízeních a světovém lídrovi.
 • Při výběru národa se orientujte podle toho, jakým stylem chcete hrát. Egypťané staví rychle divy světa (o 25% vyšší produkce je hodně znát), Římané zase staví rychleji budovy, které již stojí v hlavím městě, podobné bonusy najdete i u ostatních národů.
 • Myslete na to, že při výrobě osadníků město neroste. Pokud tedy například do růstu města zbývá jeden tah, může se vyplatit s produkcí osadníků tento jeden tah počkat (zvláště pokud jejich produkce má trvat například 15 tahů).
 • Pomocí stavby citadel (povolejte své generály) je možné rozšiřovat území i na již obsazená herní pole. To se může vyplatit například v situaci, kdy před ukončením války chcete utrhnout ještě kousek území.
 • Silnici umí stavět nejen pracovníci, ale i vybrané vojenské jednotky.
 • Kultura je kriticky důležitá! Závisí na ní růst území a také sociální politika, která může zcela změnit směr hry.
 • Prohlédněte si strom vynálezů, ať víte, kam chcete směřovat. Vždy byste měli plánovat několik pokroků dopředu.
 • Myslete na to, že čím větší mapu pro hraní zvolíte, tím bude hra déle trvat. V extrémních případech může hra trvat několik měsíců!
 • Pokud se k sérii vracíte například jen se znalostí původní Civilizace 1 nebo přecházíte od nějaké freeware alternativy, tak raději na vše, co jste věděli, zapomeňte. Mezi specifika Civilizace V patří například to, že města samotná se brání i bez vojenské posádky, což zásadně ovlivňuje způsob hraní.

Cheaty

Odkrytí mapy

Modifikaci souboru i používání konzole provádíte na vlastní nebezpečí. Doporučuji soubor zálohovat před jakýmikoliv úpravami.

Pokud chcete ve hře odkrýt mapu, je to možné pomocí editace souboru config.ini. Ten najdete v adresářové struktuře Dokumenty\My Games\Sid Meier's Civilization 5. V souboru najděte řetězec "DebugPanel = 0" a změňte jej na "DebugPanel = 1" a ve hře pak můžete kdykoliv stisknout klávesu ; (středník nad klávesou TAB), čímž zobrazíte konzoli. V té lze použít příkaz "reveal all", kterým odkryjete celou mapu.

Špehovací trik

Namísto náhodného posílání špehů můžete předem zjistit, zda je šance v soupeřově městě nějakou technologii ukrást. Stačí se podívat, jestli by nějaký vědecký bonus přinášela obchodní cesta k tomuto hráči.

Trik s jednotkami v zamlženém území

Pokud chcete zjistit, kde v zamlženém území se nachází cizí jednotky, vyberte svou jednotku a na dané pole klikněte pravým tlačítkem a držte jej. Pokud se pole objeví jako nedostupné, ačkoliv jej máte v dosahu, znamená to, že se na něm nachází jiná jednotka. Pozor, tento trik nemusí fungovat ve všech verzích hry!

Downloady ke stažení zdarma

Vše, co je zde na webu pro hru Civilizace 5 (Sid Meier's Civilization V) zdarma ke stažení, najdete v sekci Download.

Koupit

Sid Meier's Civilization VI je nejnovějším přírůstkem do série her Civilizace. V tomto díle nejlepší herní série tahových strategií se po krátké pauze opět vrátíme k lidstvu od jeho prvopočátků a budeme usilovat o to, aby právě to naše impérium vzkvétalo.

Jak se bude lidstvo vyvíjet a kam bude směřovat? Rozhodnete vy sami ve hře Sid Meier's Civilization VI! KOUPIT

Civilizace5.cz © 2014 - 2022 webdesign Jan Zaškolný

Kontakt: email@janzaskolny.cz