Civilizace (Sid Meier's Civilization) 1, 2, 3, 4, Civilization Revolution I a II

Civilization IV

Čtvrtý díl Civilizace je první v sérii s realistickou 3D grafikou a možností libovolně přibližovat a oddalovat pohled kamery.

Video

Screenshoty

Boje u Athén ve hře Civilizace 4. 'Hmm' ve hře Civilizace 4. Jak se tohle vyvine? Ve hře Civilizace 4. Malebná krajinka a krvavé boje ve hře Civilizace 4. ve hře Civilizace 4. No nepřestěhovali byste se? Ve hře Civilizace 4. Poznáte pána ve hře Civilizace 4? Poznáte tuto vůdkyni ve hře Civilizace 4? Sultán Jeliman ve hře Civilizace 4. Svržení diktátora ve hře Civilizace 4. 'Tohle území je naše!' ve hře Civilizace 4. Ubrání se hlavní město řecké civilizace ve hře Civilizace 4? Vstříc dobrodružství ve hře Civilizace 4. Ach ty Athény ve hře Civilizace 4.

Civilization III

Třetí díl Civilizace přišel se zásadní inovací grafického zpracování, které je roztomile kreslené, přesto by obstálo i v dnešní době.

Screenshoty

15. století ve hře Civilizace 3. Město s pyramidami ve hře Civilizace 3. Obrazovka města ve hře Civilizace 3. Římané a jejich říše ve hře Civilizace 3. Setkání s cizinci ve hře Civilizace 3. Strategické rozdělení světa ve hře Civilizace 3. Technologický pokrok v roce 1670 ve hře Civilizace 3. Vesmírná loď ve hře Civilizace 3. Vojenské jednotky kolem Manily ve hře Civilizace 3. Vůdci a lídři ve hře Civilizace 3. Západní Evropa ve hře Civilizace 3.

Civilization II

Druhý díl Civilizace nabídl mimo další inovace izometrický pohled, který sérii zůstal v podstatě až do současnosti.

Screenshoty

Dávná minulost ve hře Civilizace 2 Téměř současnost ve hře Civilizace 2

Civilization I

První díl série Civilizace, o kterém se často mluví jako o hře století, přestože hra pojímá časový úsek několika tisíc let. První díl Civilizace, pro kterou se u nás ujalo lidové označení "Civka", položil základy této strategické tahové série.

Již první díl přinesl tyto možnosti:

 • přes 70 vynálezů
 • 5 obtížností od velmi jednoduché až po velmi obtížnou
 • 14 národů (Římané, Francouzi, Američané, Němci, Egypťané, Řekové, Zulu, Mongolové a další) a jejich unikátních vůdců (Alexandr Veliký, Julius Cézar, Genhis Khan, Napoleon Bonaparte a další)
 • možnost hrát na Zemi nebo vygenerované planetě
 • 3-7 protivníků (plus barbaři)
 • budování divů světa (pyramidy, Velká "čínská" zeď...)
 • vítězství postavením vesmírné lodě a kolonizováním mimozemské planety

Screenshoty

Založení Říma v Civilizaci 1 Hraní za Američany v Civilizaci 1 Nepříjemné setkání v Civilizaci 1 Tenochtitlán nebezpečně blízko Washingtonu v Civilizaci 1 Washington v roce 2360 před našim letopočtem v Civilizaci 1 Žebříček světových měst v Civilizaci 1 V New Yorku postavili banku v Civilizaci 1 Američané objevili inženýrství v Civilizaci 1 Atomová bomba v Civilizaci 1 Francouzi to mají za sebou v Civilizaci 1

Tipy a triky

 • Nikdy nenechávejte město nechráněné, barbaři nebo nepřátelské národy se mohou objevit znenadání u města a zabrat jej!
 • Můžete měnit poměr mezi vědou, daněmi a luxusem (spokojeností obyvatel).
 • Výroba osadníků snižuje populaci města, pozor na to!
 • Nezapomínejte expandovat.

Civilization Revolution

Hra pro konzole (Sony Playstatin 3, Microsoft XBOX 360, Nintendo DS) a mobilní telefony (s operačními systémy iOS, Windows Phone) na motivy Civilizace, která vyšla 13. 6. 2008.

Trailer

Screenshoty

Armáda kanónů v Civilization Revolution. Bismarck si nárokuje zemi v Civilization Revolution. Boje vypukly v Civilization Revolution. Ghándí jako vůdce Indie, poznáte ostatní v Civilization Revolution? ICBM startuje v Civilization Revolution. Inženýrství vynalezeno, co dál, ptaji se v Civilization Revolution. Manévry u Kyjeva v Civilization Revolution. Máte rádi Moskvu? V Civilization Revolution. Pojďme je zašlápnout jako šváby v Civilization Revolution. Španělská Barcelona v Civilization Revolution. Tohle vypadá nebezpečně v Civilization Revolution. Španělská vesmírná stanice v Civilization Revolution. Ustoupit či nikoliv, toť otázka v Civilization Revolution. Vojenský poradce a jeho nadšení v Civilization Revolution. Zimbabwe, klasika série Civilizace v Civilization Revolution.

Civilization Revolution 2

Pokračování hry a mobilní telefony s operačním systémem iOS (iPhone 4S+, iPad2+, iPad mini 1+, iPod Touch 5) na motivy Civilizace, které vyšlo 2. července 2014.

Trailer

Screenshoty

 v Civilization Revolution 2. v Civilization Revolution 2. v Civilization Revolution 2. v Civilization Revolution 2. v Civilization Revolution 2.

Sid Meier's Civilization VI je nejnovějším přírůstkem do série her Civilizace. V tomto díle nejlepší herní série tahových strategií se po krátké pauze opět vrátíme k lidstvu od jeho prvopočátků a budeme usilovat o to, aby právě to naše impérium vzkvétalo.

Jak se bude lidstvo vyvíjet a kam bude směřovat? Rozhodnete vy sami ve hře Sid Meier's Civilization VI! KOUPIT

Civilizace5.cz © 2014 - 2022 webdesign Jan Zaškolný

Kontakt: email@janzaskolny.cz